Telefon: (32) 278 66 67
Jak do nas trafić ? Zobacz na mapie
 

Śląskie Wesele

Co to jest Śląskie Wesele?

   Jest to widowisko kostiumowe, opowiadające w barwny sposób o zwyczajach związanych z organizacją wesela na Górnym Śląsku. Jeśli ktoś nie był jeszcze na typowym śląskim weselu, to polecamy tę imprezę szczególnie. Podczas widowiska można zobaczyć cały złożony proces, którego efektem końcowym jest właśnie zabawa weselna. Będą więc zaloty, potem oświadczyny, a gdy nastanie dzień ślubu – błogosławieństwo. Na samym końcu zobaczymy nawet odbywające się o północy oczepiny.

   W role głównych postaci wcielają się m.in.: Mirosław Riedel – pan młody, Dariusz Niebudek – starosta, Marian Makula – ksiądz, Eugeniusz Stoll – starzyk, Bernard Krawczyk – senior rodu oraz Andrzej Potępa. Na śląskim weselu nie może zabraknąć muzyki i zabawy, a o to zadba: Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie”, Krzysztof Wierzchowski, Joanna Śleziak, Mirosław Jędrowski, zespół B.A.R. Ponadto scenki weselne uświetnią: Duo Fenix – Dwa Fyniki, Die Silinger, Kabaretowa Grupa Biesiadna (KGB), Bernadeta Kowalska oraz Mariusz Kalaga. Podczas tego spektaklu widzowie poczują się jak weselni goście i będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć tradycję i obrządek weselny Górnego Śląska.


Widowisko jest godne polecenia dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak wygląda tradycyjne śląskie wesele i przeżyć prawie 3 godziny wspanialej zabawy w towarzystwie aktorów z najwyższej śląskiej półki.

Portal internetowy MMSilesia.pl

      Jeśli prowadzą Państwo firmę organizującą imprezy muzyczne lub poszukujecie ciekawego widowiska kulturalnego dla swojego miasta, zapraszamy do skontaktowania się z naszym Wydawnictwem w celu poznania szczegółów dotyczących zorganizowania Śląskiego Wesela. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, najlepszych aktorów oraz artystów muzycznych, zespóły muzyczne oraz taneczne, zawodowych osób obsługujących widowisko oraz pełną i kompleksową pomoc techniczną.Kontakt z Wydawnictwem Muzycznym ESKA:

Tel/Fax: (32) 278 66 67
Mobile: (+48) 697 255 252
E-mail: eskazabrze@gmail.com
GG: 39365628


   Wszystkie zagadnienia, oraz koszty związane z oraganizacją takiej imprezy muzycznej, postaramy się przybliżyć już przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Zapraszamy instutucje państwowe oraz firmy do współpracy!


Zobacz również:

Organizacja koncertów

Sprzedaż hurtowa płyt    

Kabaret Masztalcy  

Pozłacany Warkocz


Plan koncertów 2012

Gdzie? kiedy? Dowiedz się więcej o koncertach organizowanych przez Wydawnictwo Muzyczne ESKA w Twojej miejscowości kliknij tutaj!
Proponowane płyty