Telefon: (32) 278 66 67
Jak do nas trafić ? Zobacz na mapie
 

Pozłacany Warkocz

"Pozłacany warkocz" czyli śląski śpiewnik

   "Pozłacany Warkocz" to niezwykle barwne i radosne widowisko słowno-muzyczno-kostiumowe stworzone przez Katarzynę Gärtner, które ma na celu przybliżyć osobom spoza Śląska jego wyjątkowość, fascynująca historię oraz bogatą kulturę. Kompozytorka dostrzegła drzemiący w tym regionie potencjał w czasach, gdy większość ludzi dostrzegała Śląsk jedynie w pryzmacie kopalni i hut.

   W wersji scenicznej musicalu Katarzyny Gärtner "Pozłacany warkocz" z roku 1980, wystąpił m.in. zespół Dżem z Ryszardem Riedlem. Trzy studyjne utwory z tego właśnie widowiska w wykonaniu Dżemu, ukazały się 14 lat później na płycie "Pozłacany Warkocz". Dzięki niezwykłej charyzmie i autentycznemu głosowi, Ryszard Riedl wraz z zespołem do dzisiaj wspominany jest z wielkim sentymentem przez swoich fanów, którzy zapamiętali jego niepowtarzalny występ właśnie w "Pozłacanym warkoczu", odegranym w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.


Dziś nawet nie zdajemy sobie sprawy, że ta czy inna piosneczka śląska pochodzi właśnie z "Pozłacanego warkocza". Tak jest choćby z wielkim przebojem niezapomnianego Andrzeja Zauchy "O mój stary co za bieda" i z przypomnianymi przez Marylę Rodowicz piosenkami "Nie będzie mnie głowisia bolała" czy "Powiadają, żem jest ładna".

Portal internetowy znadRudy.pl

Odświżony "Pozłacany warkocz"

   Po wielu latach postanowiliśmy razem z Katarzyną Gärtner oraz jej mężem Kazimierzem, powrócić właśnie do tego wyjątkowego projektu muzycznego. Przede wszystkim możecie Państwo usłyszeć i zobaczyć nowe osoby w składzie, które zaśpiewają te niezapomniane przeboje w alternatywnych wersjach. Członkowie odświerzonej grupy "Pozłacanego warkocza" to zespół Faza 1 w składzie:

 • Katarzyna Gärtner - kompozytorka, aranżerka, pianino,
 • Elwira Sibiga - vocal,
 • Carolina Theophile - vocal, Magda Zimny - vocal,
 • Bartek Gärtner - gitara, aranżer,
 • Dominik Sławiński - gitara basowa,
 • Marek Kiełbusiewicz - perkusja

     Zespół gra przeboje Katarzyny Gärtner we współczesnych aranżacjach, jak również zupełnie nowe piosenki tej wyśmienitej kompozytorki. "Pozłacany warkocz", "Msza beatowa", "Magiczny Q-ferek", "Przeboje", "Osiecka" to tylko część programu jaki mają przygotowany na wystepy estradowe.

     Współpraca między artystami a Wydawnictwem Muzycznym ESKA przyniosła wiele sukcesów artystycznych, między innymi w postaci wyprodukowania wspaniałych i kolorowych wideoklipów:


  Koncert z udziałem artystów Katarzyny Gärtner

     Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem zespołu "Pozłacanego warkocza" w swoim koncercie lub widowisku, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszym Wydawnictwem. Na specjalne potrzeby dużych firm lub instytucji Państwowych, zajmiemy się organizacją tego widowiska w dowolnym miejscu w kraju. Zapewniamy wspaniałe show, brawurowe występy utalentowanych artystów oraz mnóstwo niespodzianek - wszystko to zostanie dopracowane i wyreżyserowane przez samą Katarzynę Gärtner! Aby poznać koszty związane z organizacją "Pozłacanego warkocza", zachęcamy do skorzystania z poniższych danych kontaktowych:


  Kontakt z Wydawnictwem Muzycznym ESKA:

  Tel/Fax: (32) 278 66 67
  Mobile: (+48) 697 255 252
  E-mail: eskazabrze@gmail.com
  GG: 39365628  Zobacz również:

  Organizacja koncertów

  Sprzedaż hurtowa płyt    

  Śląskie Wesele  

  Kabaret Masztalscy


 • Plan koncertów 2012

  Gdzie? kiedy? Dowiedz się więcej o koncertach organizowanych przez Wydawnictwo Muzyczne ESKA w Twojej miejscowości kliknij tutaj!
  Proponowane płyty